انواع دمنوش لاغری خانگی سریع مجله اسنپ مارکت

یکی از آن‌ها اختراع دستگاه چاپ به وسیله «گوتنبرگ» در سال ۱۴۵۰ میلادی بود و دیگری کشف آمریکا در سال ۱۴۹۲ میلادی به وسیله کریستف سایت آریو کالا کلمب بود. نتیجه مستقیم این دو واقعه، چاپ تعداد زیادی از مجموعه‌های گیاهی و وارد کردن داروهای جدید بسیار به اروپا بود. در اوستا بارها از «اورورو بیشه زو» (گیاه درمانی) ستایش شده‌ است. پزشکان ایرانی از صدها گیاه و دارویی آگاه بودند و آن‌ها را مقدس می‌شمردند.

  • از این دمنوش برای اثر خنک کنندگی آن مخصوصا در فصول گرم سال و برای اثر آرامش بخش و کاهش فشار خون استفاده میشود.
  • اُکالیپتوس همچنین یک ترکیب شیمیایی دارد که خلط و تراکم قفسه سینه را کاهش می‌دهد.
  • این نوشیدنی کالری بسیار کمی داشته و ویتامین A فراوانی دارد.
  • می‌توانید طعم چای دارچین را با کمی عسل و لیموترش خوشمزه‌تر کنید.
  • به علاوه، ارتباط مستقیمی میان انتخاب انواع دمنوش های گیاهی و نوع بیماری یا مشکل شما وجود دارد.
اما عموما رنگ های آنها بین زرد، نارنجی و قهوه ای روشن می باشد. زیاده روی در مصرف ممکن است عوارضی مانند اسهال، سردرد و تهوع را به دنبال داشته باشد. دوز معمولی مصرف بابونه به صورت روزانه، معادل ۹ تا ۱۵ گرم است. زیاده‌روی در مصرف آن می‌تواند باعث بروز سردرد، زخم‌های دهانی، تهوع و ورم چشم شود.

مصرف با توجه به مزاج

برای تهیه دمنوش گیاهی جینسینگ، مقداری ریشه این گیاه را در یک قوری غیر فلزی بریزید و روی آن مقداری آب داغ نزدیک به جوش اضافه کنید. ترکیب دمنوش هل و دارچین به شما انرژی می‌بخشد و به جلوگیری از افت انرژی در اواسط بعد از ظهر کمک می‌کند. هل دستگاه گوارش را گرم می‌کند و همراه با دارچین ترکیبی انرژی‌زا را ارائه می‌دهند. این ادویه‌ها بدون کافئین هستند و بدن و ذهن را تحریک می‌کنند. علاوه بر این دارچین به شیرین شدن دمنوش کمک می‌کند و جایگزین مناسبی برای میان وعده‌های شیرین در بعد از ظهر است. زعفران به دلیل اینکه عطر و رنگ بسیار خوبی دارد یکی از بهترین گزینه ها جهت تهیه یک دمنوش خوشمزه است.

کمبود پتاسیم در بدن همراه با بروز عوارضی مانند ضعف، کمبود انرژی گرفتگی های عضلانی، آشفتگی های معده و ضربان نامنظم قلب همراه می شود. یک قاشق مربا خوری گلپر را در یک لیوان آب جوش ریخته، در آن را بگذارید تا ده دقیقه بماند و به رنگ زرد درآید. تحلیل برنده ورم ها، لطیف کننده، بازکننده انسداد و مفرح قلب، جهت بیماری اعصاب مانند سردرد، تشنج، افسردگی، کابوس و وسواس و بیماری های مفاصل مفید است. از آن جایی که بسیار لطیف و ضعیف است جوشاندن و کوبیدن آن سبب از بین رفتن خاصیت آن می شود.

از فواید این دمنوش می‌توان به این اشاره کرد که تراکم و رشد استخوان را تحریک می‌کند و برای سلامت استخوان اهمیت دارد. یکی از بیماری‌های سختی که می‌توان با مصرف دمنوش‌های خانگی به بهبودی آن کمک بسیاری کرد، بیماری‌های کلیوی است. نارسایی کلیوی، عفونت و سنگ کلیه از جمله بیماری‌هایی است که ممکن است شما در معرض ابتلا به آن قرار بگیرید. علاوه‌ بر آن، این دمنوش‌های جذاب، سرشار از انواع آنتی‌اکسیدان، ویتامین‌ها، مواد معدنی و مواد مغذی مفیدی است که می‌توان آن را یک نوشیدنی کامل معرفی کرد. یک قاشق غذاخوری فلوس+ دو لیوان آب سرد را با شعله مستقیم کمی بجوشانید بعد بگذارید با شعله غیر مستقیم دم بکشد.

مواد مغذی با مصرف دمنوش‌های گیاهی به راحتی جذب بدن می‌شوند. گیاه بادرنجبویه از خانواده نعنا است و بومی مناطق جنوب اروپا محسوب می‌شود؛ هرچند که این روزها در بسیاری از نقاط جهان کشت می‌شود. برگ‌های بادرنجبویه بویی بسیار معطر شبیه لیمو دارند و همین باعث می‌شود که از آن بتوانید به‌تنهایی یا در کنار چای و سایر گیاهان دارویی استفاده کنید.

لیست دمنوش های پرطرفدار در فرهنگ ایرانی

انواع دمنوش لاغری خانگی سریع مجله اسنپ مارکت